Giving directions – wskazywanie drogi

Hej, ostatnio dzieliłam się z Wami moimi pomysłami na temat – What time is it? A dziś czas na … wskazywanie drogi 🙂 jako, że przerabiam ten tamat u siebie w szkole, sądzę, że i Wy skorzystacie.

Stworzyłam ogromną mapę – z drogami, domkami, drzewami i rzeką. Mapa jest mojego autorstwa. Jest zrobiona w bardzo dobrej rozdzielczości, więc spokojnie możecie wydrukować w formacie A3 lub większym.

Mapę przyczepiam za pomocą magnesów do tablicy. Dodatkowo zrobiłam kilka – pointerów, aby urozmaicić zabawę. Każdy pointer przyczepiam do mniejszych magnesów, dzięki temu moje początkowe położenie (niebieski pointer) jak i docelowy punkt dotarcia (czerwony) można zmieniać, więc jest nieograniczona ilość możliwości wskazywania kierunków. Nasze magnesowe pointery możemy dowolnie przyczepiać do mapy.

Zabawa będzie ciekawsza, jeśli użyjemy – fake messsage maker – ja użyłam tego http://iphonefaketext.com. Polecam w 100%.

Uczniowie dostają – zalaminowane telefony i muszą pomóc koleżance w dotarciu do punktu spotkania. Mogą robić to zadanie ustnie – lub jeśli wolicie – pisemnie.

Na początku, polecam wprowadzić słownictwo takie jak:

  • go straight on
  • turn left
  • turn right
  • cross the river
  • on the left
  • on the right

Swoje materiały zawsze testuje na swoich uczniach, zanim się z Wami nimi podzielę 🙂 moje dzieci były zadowolone 🙂 a i cel lekcji został zrealizowany.

Jeśli macie jakieś inne pomysły – czekam na info.

Materiały są dostępne tutaj –> https://nauczycielnamiare.pl/produkt/giving-directions-wskazywanie-drogi/

Giving directions – wskazywanie drogi

Jedna myśl na “Giving directions – wskazywanie drogi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry