Picture description

Czyli jak ugryźć opis obrazka? Tu znajdziesz odpowiedź.

Dziś przygotowałam krótki, ale treściwy wpis:)

Brakowało mi materiałów, zgromadzonych w jednym miejscu z zadaniami, przykładowymi wyrażeniami i technikami jak opisywać obrazek.

Przygotowałam booklet, który przyda się na pewno nauczycielom jak i uczniom.

Pobierz materiały i zostaw po sobie ślad – daj znać, czy materiał jest dla Ciebie przydatny, czy jesteś zainteresowany vol 2 🙂 ???

Picture description

19 myśli na “Picture description

  1. Super, ale zbyt szczegółowe na maturę. Przy tak ograniczonym czasie na zadanie drugie (łącznie 3 minuty na opis ilustracji i odpowiedź z rozwinięciem na 3 pytania), zdający powinien krótko opisać „kto, gdzie i co robi”, żeby mieć zaliczony pełny opis. To wystarczy.

   Jeśli zacznie się wdawać w szczegóły stroju, fryzury, karnacji, itp., nie zdąży odpowiedzieć na te 3 pytania i straci punkty zamiast zyskać. Ze swoimi hipotezami n/t uczuć / przeszłych / przyszłych wydarzeń też powinien poczekać na pierwsze pytanie, które wymaga interpretacji.

   1. To nie jest materiał przeznaczony tylko dla maturzystów 🙂 wiem, że korzystają z tego uczniowie, którzy przygotowują się do egzaminów KET, PET. Myślę, że to dobry pomysł na ćwiczenie umiejętności mówienia. Pozdrawiam

 1. My partner and I aЬsolutely love your blog and find nearly all of your
  post’s to be just what I’m looking for. Would yⲟu offer guest writers to ԝritе
  content for y᧐u? I wouldn’t mind publishing a ⲣost or elaƅorating on a lot
  of thе subjects үou write rеlatеd t᧐ һere.
  Again, awesome blog!

 2. Bardzo fajny materiał, miałam opis ilustracji na lekcji online i korzystaliśmy własnie z tych materiałów. pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry